• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER
Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to obecnie powszechny problem. Sporo dzieci ma trudności związane z należytym rozwojem. Powodów może być wiele. Specjaliści nie potrafią wskazać tych najważniejszych. Jedno jest pewne: takie dzieci potrzebują terapii. Wielkie znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – plusy
Opiekunowie, jeśli słyszą o trudnościach rozwojowych malucha są załamani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Gdy minie pierwszy szok opiekunowie zapoczątkowują poszukiwania właściwej terapii. Zaangażowanie rodziców jest bezcenny i bezpośrednio przekłada się na zdrowie dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość młoda terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata współpracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tej podstawie stworzyła założenia terapii pomagającej dzieci z zaburzeniami. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Duża część rodziców z chęcią ją stosuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na stymulowaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to występuje automatycznie w przypadku dziecka niezaburzonego. Ogromne znaczenie ma nauka czytania. Dlatego dziecko od razu uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – nawet 2-latki są w stanie nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci lepiej akceptują otaczający je świat, kiedy umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania wyjątkowych nagrań przez słuchawki. Ten etap jest dość wymagający, ponieważ dziecko buntuje się.
Kolejna faza to korzystanie przeróżnych pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku ważne umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, wyszukiwanie różnic, logikę, rozpoznawanie emocji oraz inne. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, ludziki, układanki i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Należy ją dokładnie, żeby pomóc swojej pociesze.
źródło: https://juniora.pl/

Categories: Moda

Comments are closed.